A keszegfélét felváltották a testesebb halak a Mosoni-Dunán

Összetettben Ágoston Lajos végzett az élen a Mosoni-Dunán megrendezett megyei egyéni bajnokságon, 16 kilogramm feletti összefogással. Második helyen ifjabb Hamar Ferenc végzett, míg a harmadik Csőre Ákos lett.

A megyei úszós egyéni bajnokságot idén 19 versenyző részvételével a Mosoni-Duna Dózsa rakparti szakaszán rendeztük. A tavaly szintén ezen a helyen rendezett egyéni bajnoksághoz képest a halfauna teljesen megváltozott, a sok apró keszegfélét felváltották a testesebb halak. A két versenynap alatt kifogtak többek között 3 kilogrammos harcsát, 3 kilogrammos márnát és szép, 2-3 kilogramm közötti dévéreket is – sőt az edzésnapon egy gyönyörű ponty is a tiszteletét tette.
A legeredményesebb horgászmódszer a rakósbot volt, de előkerültek a sneciző, és bolognai botok is.
A 11,5-13 méteres rakósokon 2-10 gramm közötti úszókkal horgásztak a versenyzők. Az átlagfogások 2 és
5 kilogramm között alakultak, de volt pár kiugró teljesítmény is, amit leginkább a pálya szélein tudtak
produkálni a versenyzők. A pálya a feletetés hatására rengeteget épült, amit mutat, hogy az első forduló összfogása 39 ezer 690 gramm, míg a másodiké 76 ezer 035 gramm volt.
A bajnokság győztese Ágoston Lajos lett, hibátlan teljesítménnyel 2 pontot gyűjtve. A második Hamar
Ferenc 3 ponttal, míg a harmadik helyezett Csőre Ákos 5 pontot gyűjtött.